اصطلاحات زبان انگلیسی

اصطلاحات پرکاربرد خیابانی

اصطلاحات انگلیسی خیابانی ، نمونه‌هایی از عبارات چندکلمه‌ای هستند که بین افراد در جریان روزمره استفاده می‌شوند. این اصطلاحات کاربردی و عموماً غیررسمی هستند و در مکالمات غیررسمی مثل صحبت کردن با دوستان، خانواده یا همکاران مورد استفاده قرار می‌گیرند. در زیر به تعدادی از اصطلاحات انگلیسی خیابانی پرکاربرد اشاره می‌کنیم:

عباره “you’re welcome” در انگلیسی به معنای “خواهش میکنم” یا “باشه” یا “قابلی نداره” است و به عنوان پاسخی به قدردانی و سپاسگزاری از کسی که شما را تشکر کرده استفاده میشود.

عباره “no problem” هم به معنای “مشکلی نیست” یا “چیزی نیست” (به این معنی که فعل همچنان انجام میشود و هیچ مانعی ندارد) و به عنوان پاسخی به درخواست یا تشکری که کسی از شما داشته استفاده میشود.

این اصطلاح برای پرسیدن درباره جدیدها و اخبار از دوستان استفاده می‌شود و معمولاً به صورت “What’s up?” یا به صورت مختصر “Sup?” اظهار می‌شود.

شما این عبارت‌ها را به کسی می‌گویید وقتی می‌خواهید او را از انجام کاری باز دارید تا بتوانید به موردی دیگر توجه کنید یا زمان بیشتری برای پاسخ دادن به مطلبی بگذارید.

این عبارت به معنی  بی پول بودن، کسی که هیچ پولی ندارد است.

با اینکه ترجمه کلمه “broke” یک شیء شکسته شده را به یاد ما می‎آورد، اما در واقع این اصطلاح برای وقتی به کار می‎رود که کسی پولی برای خرج کردن ندارد.

این عبارت‌ها جهت وداع استفاده می‌شوند و به معنای “به امید دیدار” هستند.

“Get out of hand!” یعنی وضعیت یا موضوعی که قبلاً کنترل شده بود ، اکنون ناپایدار و سخت قابل کنترل است. 
“No way!” هم معنی “هیچ وجه!” را میدهد. از این عبارت وقتی استفاده می‌کنیم که مخاطبی که قصد دارد چیزی را از ما بخواهد، ما به نحوه‌ای رد کنیم و اقدام هایش برای ما قابل قبول نیست یا غیرممکن است.

اگر کسی می‌گوید “I’m beat!” یا “I’m exhausted!”، به معنای این است که او بسیار خسته است یا انرژی خود را به پایان رسانده است.

این عبارت بیانگر قبول کردن و یا موافقت داشتن با چیزی است. همچنین به عنوان یک عبارت نشان دهنده تحسین و تعجب هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.

عبارت “chill out” به معنی آرام باش،خودت رو رها کن ، راحت باش است. این عبارت برای افرادی استفاده می‌شود که در حالت تنش قرار دارند و نیاز دارند برای کاهش استرس و فشار خود، آرام شوند یا استراحت کنند.

این عبارت بیانگر این است که نگران نباشید یا خیالتان راحت باشد. به عنوان مثال، اگر کسی یک لیوان شربت شیرین را روی پیراهنتان ریخت، می‌توانید به او بگویید “Don’t sweat it!” یا “No worries!” تا نشان دهید که این موضوع برایتان مهم نیست.

این تنها چند نمونه از اصطلاحات انگلیسی خیابانی پرکاربرد هستند. با توجه به اینکه این اصطلاحات عموماً غیررسمی هستند، در محیط‌های رسمی و حرفه‌ای باید مورد استفاده قرار نگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *