سامره ملارودی رودسری

یک سبک نو

برنامه منسجم و اصولی

تحت نظارت کارشناسان ارشد

آموزش زبان انگلیسی

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سامره ملارودی رودسری

یک سبک نو

برنامه منسجم و اصولی

تحت نظارت کارشناسان ارشد

آموزش زبان انگلیسی

نوشته های بلاگ

آشنایی با لهجه هایی که در آزمون لیسینینگ آیلتس استفاده می شوند

آشنایی با لهجه هایی که در آزمون لیسینینگ آیلتس استفاده می شوند

مقدمه

آزمون آیلتس به عنوان یک آزمون بسیار معتبر و بین المللی همیشه تلاش می کند تا از لهجه های مختلفی در آزمون لیسنینگ خود استفاده کند (برخلاف آزمون تافل که بیشتر از لهجه American استفاده می کند) . بنابراین ممکن است شما طیف وسیعی از لهجه های مختلف از جمله استرالیایی ، بریتانیایی (بریتیش) ، نیوزلندی و آمریکای شمالی را بشنوید . به خاطر داشته باشید که شما صدا را تنها یک بار در طول آزمون شنیداری می شنوید ، بنابراین باید مطمئن باشید که همان بار اول میتوانید تمام جزئیات را بیرون بکشید . لهجه ی نا آشنا می تواند این کار را بسیار مشکل کند . با وجود این که هیچ لهجه ی افراطی (غلیظ) وجود نخواهد داشت ، اما شما باید حداقل با طیفی از لهجه های “استاندارد” آشنا باشید .

آیا باید به تمام لهجه ها مسلط باشیم ؟

لهجه های لیسنینگ آیلتس به طور گسترده ای متفاوت از بسیاری دیگر از آزمون های زبان انگلیسی می باشد و لهجه های بریتیش ، استرالیایی ، نیوزلندی و امریکای شمالی در آن شنیده می شود . در حالیکه این کشور ها به عنوان مکان هایی که دارای لهجه های گوناگون هستند شناخته شده اند ، لیسنینگ آیلتس تنها بر روی لهجه های خنثی یا استاندارد انگلیسی بومی تمرکز می کند .

پس نگران نباشید ، نیازی نیست که شما همه لهجه ها را به خوبی متوجه شوید و در آمریکای شمالی نیاز به یاد گرفتن لهجه های نیوفی ، باستونی یا تگزاسی ندارید . از سمت قاره استرالیا نیز لهجه هایی که خواهید شنید ، لهجه های استرالیایی و نیوزلندی شهری خواهد بود و لهجه های تاسمانی یا قسمت های روستایی نیوزلند را نخواهید شنید .

البته اگر که کنجکاو هستید و علاقه مند به آشنا شدن با لهجه های گوناگون هستید ، توصیه می کنیم که نمونه هایی از لهجه های دیگر را بررسی کنید ، زیرا دنیای بزرگی از لهجه های زبان انگلیسی وجود دارد .

غالب بودن انگلیسی بریتیش در آزمون آیلتس

با وجود اینکه لهجه های لیسنینگ آیلتس متنوع می باشد ، می توان گفت که لهجه انگلیسی بریتیش رایج ترین آن ها است . شما در هر فایل صوتی لیسنینگ آیلتس ، لهجه بریتیش انگلیسی را خواهید شنید . برای مثال صحبت های تک نفره در لیسنینگ آیلتس تقریبا همیشه توسط افراد بریتیش بیان می شود .

در مکالمه های لیسنینگ آیلتس ، همیشه حداقل یک فرد با لهجه بریتیش صحبت می کند و در برخی مواقع تعداد افراد بیشتر از ۱ نفر است . در مکالمه های لیسنینگ آیلتس که در آن افراد غیر بریتیش نیز وجود دارد ، شامل لهجه بریتیش نیز می باشد . ممکن است که شما به صحبت های یک دانشجوی بریتیش با یک استاد امریکایی گوش دهید یا یک مکالمه ۳ نفره بین یک فرد بریتیش ، یک فرد استرالیایی و یک فرد امریکایی گوش دهید .

راه حل مواجهه با لهجه های مختلف در آزمون لیسینینگ آیلتس

شما باید خود را برای شنیدن لهجه های انگلیسی بریتیش بسیار آماده کنید . همچنین لازم است که آمادگی کافی را برای شنیدن و تغییر لهجه ها به طور سریع داشته باشید . برای اینکه بتوانید عملکرد خوبی را در آزمون آیلتس داشته باشید و حواستان پرت نشود یا سورپرایز نشوید ، نیاز است که به ۲ الی ۳ لهجه کاملا متفاوت به طور هم زمان گوش دهید .

همه به خوبی می دانیم که در گوش دادن به یک سخنرانی که با لهجه ای غیر از لهجه ی خود شخص است ، زمانی صرف پردازش می شود ، اما تحقیقات اخیر نشان داده است که این زمان هنگام گوش دادن به لهجه ی آشنایی که در رسانه ها به طور گسترده ارائه داده می شود و یا هنگامی که تا حدودی در معرض یک لهجه قرار میگیریم ، کاهش می یابد .

این بدان معنی است که اندکی قرار گرفتن در معرض یک لهجه نا آشنا می تواند بسیار به شما کمک کند تا آن لهجه را متوجه شوید . بنابراین این که هنگام آماده شدن برای آزمون ، زمانی را صرف گوش دادن به رایج ترین گویش ها کنید محسوس است . یافتن ایستگاه های رادیویی آنلاین که شما را قادر به انجام چنین کاری کنند مشکل نیست .

یک دیدگاه بنویسید