آزمون آیلتس, مهارت شنیداری

آشنایی با لهجه هایی که در آزمون لیسینینگ آیلتس استفاده می شوند

مقدمه

آزمون آیلتس به عنوان یک آزمون بسیار معتبر و بین المللی همیشه تلاش می کند تا از لهجه های مختلفی در آزمون لیسنینگ خود استفاده کند (برخلاف آزمون تافل که بیشتر از لهجه American استفاده می کند) . بنابراین ممکن است شما طیف وسیعی از لهجه های مختلف از جمله استرالیایی ، بریتانیایی (بریتیش) ، نیوزلندی و آمریکای شمالی را بشنوید . به خاطر داشته باشید که شما صدا را تنها یک بار در طول آزمون شنیداری می شنوید ، بنابراین باید مطمئن باشید که همان بار اول میتوانید تمام جزئیات را بیرون بکشید . لهجه ی نا آشنا می تواند این کار را بسیار مشکل کند . با وجود این که هیچ لهجه ی افراطی (غلیظ) وجود نخواهد داشت ، اما شما باید حداقل با طیفی از لهجه های “استاندارد” آشنا باشید .

آیا باید به تمام لهجه ها مسلط باشیم ؟

لهجه های لیسنینگ آیلتس به طور گسترده ای متفاوت از بسیاری دیگر از آزمون های زبان انگلیسی می باشد و لهجه های بریتیش ، استرالیایی ، نیوزلندی و امریکای شمالی در آن شنیده می شود . در حالیکه این کشور ها به عنوان مکان هایی که دارای لهجه های گوناگون هستند شناخته شده اند ، لیسنینگ آیلتس تنها بر روی لهجه های خنثی یا استاندارد انگلیسی بومی تمرکز می کند .

پس نگران نباشید ، نیازی نیست که شما همه لهجه ها را به خوبی متوجه شوید و در آمریکای شمالی نیاز به یاد گرفتن لهجه های نیوفی ، باستونی یا تگزاسی ندارید . از سمت قاره استرالیا نیز لهجه هایی که خواهید شنید ، لهجه های استرالیایی و نیوزلندی شهری خواهد بود و لهجه های تاسمانی یا قسمت های روستایی نیوزلند را نخواهید شنید .

البته اگر که کنجکاو هستید و علاقه مند به آشنا شدن با لهجه های گوناگون هستید ، توصیه می کنیم که نمونه هایی از لهجه های دیگر را بررسی کنید ، زیرا دنیای بزرگی از لهجه های زبان انگلیسی وجود دارد .

غالب بودن انگلیسی بریتیش در آزمون آیلتس

با وجود اینکه لهجه های لیسنینگ آیلتس متنوع می باشد ، می توان گفت که لهجه انگلیسی بریتیش رایج ترین آن ها است . شما در هر فایل صوتی لیسنینگ آیلتس ، لهجه بریتیش انگلیسی را خواهید شنید . برای مثال صحبت های تک نفره در لیسنینگ آیلتس تقریبا همیشه توسط افراد بریتیش بیان می شود .

در مکالمه های لیسنینگ آیلتس ، همیشه حداقل یک فرد با لهجه بریتیش صحبت می کند و در برخی مواقع تعداد افراد بیشتر از 1 نفر است . در مکالمه های لیسنینگ آیلتس که در آن افراد غیر بریتیش نیز وجود دارد ، شامل لهجه بریتیش نیز می باشد . ممکن است که شما به صحبت های یک دانشجوی بریتیش با یک استاد امریکایی گوش دهید یا یک مکالمه 3 نفره بین یک فرد بریتیش ، یک فرد استرالیایی و یک فرد امریکایی گوش دهید .

راه حل مواجهه با لهجه های مختلف در آزمون لیسینینگ آیلتس

شما باید خود را برای شنیدن لهجه های انگلیسی بریتیش بسیار آماده کنید . همچنین لازم است که آمادگی کافی را برای شنیدن و تغییر لهجه ها به طور سریع داشته باشید . برای اینکه بتوانید عملکرد خوبی را در آزمون آیلتس داشته باشید و حواستان پرت نشود یا سورپرایز نشوید ، نیاز است که به 2 الی 3 لهجه کاملا متفاوت به طور هم زمان گوش دهید .

همه به خوبی می دانیم که در گوش دادن به یک سخنرانی که با لهجه ای غیر از لهجه ی خود شخص است ، زمانی صرف پردازش می شود ، اما تحقیقات اخیر نشان داده است که این زمان هنگام گوش دادن به لهجه ی آشنایی که در رسانه ها به طور گسترده ارائه داده می شود و یا هنگامی که تا حدودی در معرض یک لهجه قرار میگیریم ، کاهش می یابد .

این بدان معنی است که اندکی قرار گرفتن در معرض یک لهجه نا آشنا می تواند بسیار به شما کمک کند تا آن لهجه را متوجه شوید . بنابراین این که هنگام آماده شدن برای آزمون ، زمانی را صرف گوش دادن به رایج ترین گویش ها کنید محسوس است . یافتن ایستگاه های رادیویی آنلاین که شما را قادر به انجام چنین کاری کنند مشکل نیست .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *