سامره ملارودی رودسری

یک سبک نو

برنامه منسجم و اصولی

تحت نظارت کارشناسان ارشد

آموزش زبان انگلیسی

0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سامره ملارودی رودسری

یک سبک نو

برنامه منسجم و اصولی

تحت نظارت کارشناسان ارشد

آموزش زبان انگلیسی

بخش IELTS

بخش های مختلف آزمون آیلتس

آشنایی با آزمون آیلتس

آزمون آیلتس (IELTS) که برگرفته از (International English Language Testing System) به معنای نظام بین‌المللی ارزش‌یابی زبان انگلیسی است. این آزمون یکی از معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی در حال حاضر است که در سراسر دنیا برگزار می‌شود.

آیلتس در واقع آزمونی بریتانیایی بوده و از این نظر هم ردیف با تافل، آزمون آمریکایی قرار می‌گیرد. این آزمون توسط دانشگاه کمبریج انگلستان، شورای فرهنگی بریتانیا و مرکز آیلتس استرالیا برگزار می‌شود .

این امتحان از اعتباری بین‌المللی برخوردار می‌باشد . این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می‌خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند ، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند . امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج ، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می‌شود.

این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین‌المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می‌کند و چهار توانائی Writing ، Reading ، Listening و Speaking را مورد ارزیابی قرار می‌دهد . بسیاری از دانشگاه ها در کشورهای مختلفی همچون کانادا ، انگلستان ، استرالیا ، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می‌شناسند . همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا ، استرالیا و نیوزلند ، داشتن مدرک IELTS الزامی است.

این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می‌گردد و مرکز آیلتس تهران افتخار برگزاری این آزمون را در ۲۹ سال گذشته به عنوان اولین مرکز در ایران دارد . شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می‌دهند . نمرهٔ هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می‌باشد.

نمرهٔ کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می گردد . در کارنامه IELTS ، علاوه بر نمره کلی ، نمره هر بخش بطور جداگانه نیز درج می‌شود .

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره‌ای را مشخص می‌کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را نیاز دارند . بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد) . به عنوان مثالی دیگر ، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید ، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.

اجزای آزمون آیلتس:

نمره بندی این آزمون از ۰ تا ۹ سطح را شامل می‌شود . البته نمرهٔ قبولی برای این آزمون وجود ندارد اما به طور معمول سطح ۵ نمرهٔ متوسط و ۶ به بالا خوب تلقی می‌شود . دانشگاه کمبریج ، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه هاروارد آیلتس با حداقل سطح ۷ را می‌پذیرند .
کل آزمون دارای دو گونه آکادمیک و جنرال است که گونه آکادمیک برای ورود به دانشگاه‌ها مورد نیاز می‌باشد .

زمان بندی اجزای آزمون آیلتس:

Academic Reading: 60 min.

Academic Writing: 60 min.

Listening: 40 min.

Speaking: 11 – ۱۴ min.

General Training Reading: 60 min.

General Training Writing: 60 min.